در حال بارگیری...
21 آوریل

چاپ سابلیمیشن یک روش عالی برای چاپ تصاویر با کیفیت فوق العاده بر روی پارچه ها و انواع ((اجناس سابلیمیشن)) تخت و گرد است است به عنوان یک ویژگی جسم چاپی بدون از دست دادن رزولوشن در مقایسه با فایل اصلی انجام میشود. یک محصول چاپ شده با استفاده از چاپ سابلیمیشن، کیفیت آن را در طول سالها حفظ خواهد کرد.

چاپ سابلیمیشن، همچنین به عنوان چاپ مقاوم ساز رنگ شناخته شده است، روش چاپ محبوب برای انتقال تصاویر بر روی انواع اجناس مناسب می باشد.

روش چاپ سابلیمیشن به صورت معمول باید از یک ((پرینتر)) جهت چاپ گرفتن ((کاغذ سابلیمیشن)) استفاده شود و ((جوهری)) ک داخل پرینتر استفاده میشود نیز مخصوص سابلیمیشن است. کاغذ بعد از چاپ شدن بر روی جنس مورد نظر گذاشته می شود و بعد از حرارت دادن حدودا 330 درجه فارانهایت چاپ انجام می شود. این زمانی است که مواد جوهر بعد از ترانسفر شدن بر روی جنس احتیاج دارد. هنگامی که آنها در حالت حرارت و فشار  قرار می گیرند، الیاف مواد را نفوذ می کنند.

انجام چاپ سابلیمیشن

فرآیند چاپ سابلیمیشن باید بر روی اجناسی انجام شود که ((کتینگ)) یا پوشش مخصوص چاپ سابلیمیشن بر روی ان انجام شده باشد . برای چاپ پارچه بهتر است سفید و یا رنگ روشن باشد و حدودا 20 درصد پلی استر داشته باشد. این ممکن است به عنوان یک گزینه محدود به نظر برسد، اما محصولات پلیمری پوشش می تواند شامل بستربسیار متنوعی باشند.سابلیمیشن می تواند تمام رنگ ها را چاپ کند که عالی است برای انتقال تصاویر یا آرم ها با رنگ های خاص.

همچنین چاپ سابلیمیشن به عنوان یک روش چاپ دیجیتال بسیار انعطاف پذیر است که به طراحان نساجی برای تولید کار خلاقانه کمک بسیاری میکند.پس از انتقال رنگ به جنس و از طریق ((پرس حرارتی)) تحت فشار قرار می گیرند.

هر گونه پوشاک یا پارچه با پوشش پلی استر می تواند با کمک چاپ سابلیمیشن طراحی شود و با فشار و گرما، رنگ بر روی محیط سوق می یابد و تبدیل به یک چاپ خاص می شود. سپس آن را با پلی استر جذب می کند تا منعکس کننده طراحی باشد.بهترین کیفیت چاپ، چاپی است که بر روی پارچه محو نشود این چاپ نیز بسیار سبک است و هیچ برجستگی ندارد. همانطور که این تکنیک از جوهرهای حساس به گرما استفاده می کند، چاپ روی لباس حتی بعد از بسیاری از شستشو ها نیز از بین نمیرود.

برای مشاهده نمونه کار مرتبط اینجا کلیک کنین