در حال بارگیری...
19 جولای

نوع پد در چاپ تامپو نقش قابل توجهی در کیفیت چاپ دارد این یکی از عوامل مهم در مورد تصمیم گیری برای تولید عالی پد است.پد های چاپ تامپو از جنس سیلیکون می باشد و با اندازه و اشکال گوناگون با درجه سختی های متفاوت

با بالاترین کیفیت در دسترس هستند.

انواع پد مخصوص چاپ تامپو

درجه سختی پد

عملکرد چاپ تامپو ارتباط زیادی با نوع جنس پد سیلیکونی دارد.

طیف گسترده ای از انواع سیلیکون برای انتخاب از درون وجود دارد برای پیدا کردن پد ایده آل برای هر جسم چاپی و به بهینه سازی کیفیت چاپ دارد.سختی پدهای چاپ تامپو با شور اندازه گیری میشود. تکه چاپ با استفاده از مقیاس بر اساس سیستم 00 Si. این تحمل به تولید ± 2 ساحل 00 Si است.به طور کلی، دوام سنج پد از 39 می باشد شور 00 Si (بسیار نرم) تا 70 شور 00 Si (بسیار سخت). که در علاوه بر کیفیت سطح و شکل بخشی به چاپ می شود.نیروی چاپ دستگاه و اندازه تصویر چاپ نیز باید گرفته شود توجه داشته باشید هنگام انتخاب دیمومتر پد مناسب جنس چاپی باشد.

تاثیر پد بر کیفیت چاپ

پد های چاپ تامپو استاندارد جهانی دارند،و با پد های ضد استاتیک میتوان از خواص آن که چاپ تصاویر متنوع با کیفیت فوق العاده بالا و همچنین چاپ و انتقال تصاویر بسیار ریز می باشد.

دسته بندی از لحاظ نوع پد و کلیشه مورد استفاده

از لحاظ پد و کلیشه دستگاه های چاپ تامپو به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:
1.دستگاه چاپ تامپو با پد و کلیشه مدور
2.دستگاه چاپ تامپو با پد و کلیشه تخت

دستگاه چاپ تامپو با پد و کلیشه مدور


در این‌نوع دستگاه های چاپ تامپو از پدهای مدور و کلیشه های استیل سیلندری استفاده می شود مزیت این دستگاه سرعت بالای آنها می‌باشد و برای کارهای بر روی درب بطری و یا رول استفاده می شود.سرعت این دستگاه حتی به هزار و پانصد عدد ضرب چاپ در ساعت نیز می‌رسد .

دستگاه چاپ تامپو با پد و کلیشه تخت

پدهای مورد استفاده در این نوع از دستگاه های تامپو بصورت تخت بوده و کلیشه های مصرفی نیز ورق های با ضخامت یک میلی متر می باشد سرعت این دستگاه در مقایسه به نوع مدور بسیار پایین می باشد ولی از لحاظ کاربردی بودن، این دستگاه دارای قابلیت های بالاتری نسبت به نوع مدور دارا می باشد.

نگهداری از پد های چاپ تامپو

در بعضی مواقع امکان دارد پد چاپ تامپو عمل انتقال مرکب را بخوبی انجام ندهد و این کاملا طبیعی است، برای بر طرف کردن مشکل باید پد را با حلال های مخصوص ماننده استون ونوار چسب تمیز نمود. برای بالاتر رفتن کیفیت پد چاپ تامپو هیچ وقت نباید عمل تمیز کردن پد با محلول تینر انجام شود زیرا به آن اسیب زده و عمر مفید پد را کاهش میدهد.

پدها باید دور از گرد و غبار نگهداری شوند. برای جلوگیری از پارگی پدها حتی المکان باید از برخورد اشیا تیز به آنها جلوگیری کرد و در زمانیکه از آنها استفاده نمیشود به نحوی روی پایه قرار داده شود که سطحی که رانگ را منتقل میکند، به طرف بالا قرارگیرد.

در شرایط ایده عال یک پد چاپ تامپو بیش از صد هزار چاپ میتوان گرفت، البته این تعداد بستگی به شرایط و عواملی از قبیل شکل، اندازه و سختی پد و نوع مرکب استفاده شده دارد،استفاده از رنگهای مرغوب به ماندگاری بیشتر پد کمک میکند.

همچنین بهتر است که حتی الامکان از رنگهای با کیفیت بالا برای چاپ استفاده شود.

بعلاوه باید توجه داشت که اسفاده مداوم و طولانی مدت از پد عمر آن را کاهش میدهد.

در نتیجه توصیه میشود که حتی الامکان از یک پد برای کارهای تیراژ بالا استفاده نشود.

برای مشاهده نمونه کارهای چاپ تامپو اینجا کلیک کنید